503052511

2 Lipiec 2021

19:00 / 22:00

Venue

Kino KIKA


I. Krasickiego 18 Kraków

WYTRAWNY WIECZÓR FILMOWY: Riesling
2 lipca /piątek/ 19:00
Kino KIKA już po raz szósty zaprasza na filmowo – winne spotkanie wokół Rieslinga.
Spotykamy się w związku z trwającą między 1 czerwca a 31 lipca 2021 akcją organizowaną przez Niemiecki Instytut Wina pod nazwą Tygodnie Rieslinga #RieslingWeeks
Degustację komentowaną poprowadzi Alina Kudela importerka, właścicielka Sklepu z winem WINNICA działającego od 2004 roku.
W filmowej części wieczoru wypełni fiński obraz W CO GRAJĄ LUDZIE.
Nowa produkcja z gwiazdą Granicy Eero Milonoffem to słodko-gorzka satyra na pokolenie trzydziestolatków. Film porównywany jest przez krytyków do przebojów kinowych Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie oraz Niewinne kłamstewka.
Grupa dobrych przyjaciół po trzydziestce postanawia zorganizować przyjęcie niespodziankę z okazji zbliżających się urodzin Mitzi. Pełen nostalgii weekend spędzony w idyllicznie położonym domu ma przypomnieć bohaterom czasy, kiedy byli nastolatkami. Czy coś może pójść nie tak?
W swoim pełnometrażowym debiucie utalentowana fińska reżyserka w twórczy sposób wykorzystuje dobrze znaną w kinie konwencję. Buduje dynamikę grupy, mieszając powagę z nieco absurdalnymi momentami, a kiedy indziej ciętym poczuciem humoru.

Lista win:
Geierslay Yellow Riesling trocken
Geierslay Yellow Riesling lieblich
Geierslay Riesling Spätlese lieblich
Dr. Zenzen Riesling
Winnica Srebrna Góra Riesling
Bilety: 60 zł ( degustacja+ pokaz filmu)
Liczba miejsc ograniczona.
Rezerwacje nie są przyjmowane
Bilety w sprzedaży https://bit.ly/3vSsPCn