4 Czerwiec 2021

19:00

Venue

ZaKładka Bistro de Cracovie


Józefińska 2, 30-529 Kraków

Gwiazdy na Podgórzu?! Tak się składa, że to możliwe. A wszystko to w ramach Zakładkowych Spotkań przy Winie, czyli dyskusji i degustacji z ciekawymi osobistościami i nie tylko.

W ramach tego spotkania gwiazdy będą nawet DWIE! Pierwsza z nich to winnica Anselmann. Winnica ta jest jedną z największych i najbardziej znanych w Niemczech. Dziś winnica ta jest prowadzona przez rodzeństwo Ralfa i Ruth Anselmann, którzy uprawiają ją na powierzchni ponad 150 hektarów. Winnice są uprawiane w duchu ekologicznym i uprawie zrównoważonej we współpracy z wyłącznie wysoko wyszkolonym personelem specjalistycznym. Znajduje się ona w Palatynacie, którego krajobraz inspiruje klimatycznymi i malowniczymi miasteczkami i winnicami.

Rodzina Anselmann zajmuje się uprawą winorośli od ponad 450 lat. Z tego bogatego doświadczenia w winnicy o tej samej nazwie w południowym Palatynacie produkowane są wysokiej jakości wina najwyższej jakości. Świadczą o tym liczne nagrody i wyróżnienia na poziomie krajowym i międzynarodowym.

Spotkanie poprowadzi: Basia Lejkowska – od piętnastu lat buduje własną selekcję win. Najważniejsza jest dla niej pasja i oddanie producentów poświęcających się tworzeniu win wybitnych.

Listę specjalnie wyselekcjonowanych win na tą degustację zostawimy jak zawsze w tajemnicy do ostatniej chwili, dajcie się mile zaskoczyć. A jeżeli, któreś z nich przypadnie Wam do gustu, zawsze można je zabrać ze sobą do domu. Do zobaczenia.