25 Czerwiec 2021

19:00 / 21:00

Venue

ZaKładka Bistro de Cracovie


Józefińska 2, 30-529 Kraków

Gwiazdy na Podgórzu?! Tak się składa, że to możliwe. A wszystko to w ramach Zakładkowych Spotkań przy Winie, czyli dyskusji i degustacji z ciekawymi osobistościami i nie tylko.

Poznaj najszlachetniejsze winogrona świata: Riesling. Są one trochę jak zagadka – eteryczne, kwiatowe i czarujące . Ta aromatyczna odmiana winorośli wytwarza jedne z najlepszych na świecie białych win w szerokiej gamie stylów, z których najlepsze dojrzewają znakomicie, przechodząc od aromatów kwiatowych, limonkowych do smaków intrygujących, rozwiniętych.

Dlaczego wszyscy go tak lubimy? Od 1996 r. Riesling ma status najczęściej uprawianych winogron w Niemczech… Ulubiony przez szefów kuchni, sommelierów i profesjonalistów od wina na całym świecie, jest aromatyczny, przyjazny dla żywności i pełen osobowości. Na całym świecie żadne inne wino tak zręcznie nie oddaje swojej gleby i regionu.

Spotkanie poprowadzi: Adam Bauer. Obecnie zawodowo reprezentuje u jednego z importerów wina. Doradza w doborze wina, prowadzi degustacje, szkolenia oraz warsztaty winiarskie.

Listę specjalnie wyselekcjonowanych win na tą degustację zostawimy jak zawsze w tajemnicy do ostatniej chwili, dajcie się mile zaskoczyć. A jeżeli, któreś z nich przypadnie Wam do gustu, zawsze można go zabrać ze sobą do domu. Do zobaczenia.